"Az iskola dolga, hogy megtaníttassa velünk, hogyan kell tanulni, hogy felkeltse a tudás iránti étvágyunkat, hogy megtanítson bennünket a jól végzett munka örömére és az alkotás izgalmára, hogy megtanítson szeretni, amit csinálunk, és hogy segítsen megtalálni azt, amit szeretünk csinálni." (Szent-Györgyi Albert)

 
 

Témazáró-naptár

A Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium végzős tanulói kitartó, szorgalmas munkájuk eredményeként a ballagáson számtalan elismerést kaptak. Az emelt nyelvi oktatásnak köszönhetően rengeteg közép és felsőfokú nyelvvizsgával rendelkeznek a szorgalmas diákok, ezzel példát mutatva alsóbb éves társaiknak. A nyelvvizsgákkal rendelkező tanulóinknak már nem lesz gondjuk az egyetemeken, hiszen rendelkeznek az egyetemi diploma előfeltételével. A gimnázium továbbra is kiemelten fontosnak tarja az emelt nyelvi képzést, amelyet bátran ajánl azoknak az általános iskolás diákoknak, akik pályaválasztásánál fontos a nyelvtanulás.

Büszkék vagyunk diákjainkra, és gratulálunk az eredményeikhez!

Pro Schola érdemérmet kap a 2016/2017-os tanévben:

Krénusz Márton

5 éven keresztül kitűnő tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért és szorgalmáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, német komplex középfokú és angol komplex felsőfokú nyelvvizsgájáért, előrehozott középszintű angol érettségijéért, az osztályban és az iskolában végzett példamutató közösségi munkájáért, iskolai és városi műsorokon való szereplésért, versenyeken való részvételért, azokon elért eredményeiért: a Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny megyei fordulóján elért 2. helyezéséért, az Arany Dániel matematikaverseny 2. fordulójába kerüléséért, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen csapatban elért megyei 2. és kétszer elért megyei 3. helyezéséért, a TechTogether Pályaválasztási Kiállítás és Versenyen csapatban elért 2. helyezéséért, rajzpályázatokon való részvételéért, rendszeresen kiállított grafikáiért.

Jandrics András

5 éven keresztül kitűnő tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért és szorgalmáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, német közép- és felsőfokú komplex, valamint angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, az osztályban és az iskolában végzett példamutató közösségi munkájáért, iskolai és városi műsorokon való szerepléseiért, versenyeken való részvételéért, azon elért eredményeiért: a Nemes Tihamér Alkalmazói Számítástechnika verseny 2. fordulóba jutásáért, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen csapatban elért két megyei 3. helyezéséért, a Honvédelmi Kötelék Országos Haditorna Versenyen elért 2. helyezésért, a TechTogether Pályaválasztási Kiállítás és Versenyen csapatban elért 2. helyezésért.

„Jó tanuló, jó sportoló” a 2016/2017-es tanévben

Bárczi Kata 12.E osztályos tanuló

5 éven keresztül jeles tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért és szorgalmáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, angol és német középfokú komplex nyelvvizsgájáért, előrehozott angol emelt szintű érettségi vizsgájáért, az osztályban végzett közösségi munkájáért, sportversenyeken elért kimagasló eredményéért: a Kézilabda Diákolimpia országos döntőn elért 6. helyezéséért, az Atlétika gyességi csapatbajnokság Diákolimpia országos döntőbe jutásáért, gerelyhajításban elért 3., 6., 9., diszkoszvetésben elért 11. helyezéséért. Az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia országos döntőbe kerüléséért, gerelyhajításban szerzett 6., 7., 11. helyezéséért, súlylökésben szerzett 16. helyezéséért, 4x100 méter váltóban elért 9. helyezéséért.

Mezőfi Brigitta 12.E osztályos tanuló

5 éven keresztül kitűnő tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért és szorgalmáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, angol és német középfokú komplex nyelvvizsgájáért, az osztályban végzett közösségi munkájáért, sportversenyeken elért kimagasló eredményéért:
a Kézilabda Diákolimpia országos döntőjén elért 6.helyezésért, a Strandkézilabda országos döntőjében elért 1., 2. helyezésért, az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia megyei döntőjén súlylökésben elért 2., 3. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia megyei döntőjén diszkoszvetésben elért 1., 2., 3. helyezéséért, súlylökésben elért 3. helyezéséért.

Szecsődi Laura 12.E osztályos tanuló

5 éven keresztül jeles tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért és szorgalmáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, angol és német középfokú komplex nyelvvizsgájáért, előrehozott német emelt szintű érettségi vizsgájáért, az osztályban végzett közösségi munkájáért, sportversenyeken elért kimagasló eredményéért: Kézilabda Diákolimpia országos döntőn elért 6. helyezésért, Strandkézilabda országos döntőn elért 2. helyezésért, a torna legjobb játékosa címért, a Strandkézilabda Európa Bajnokság legjobb játékosa cím megszerzéséért, az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia országos döntőjén gerelyhajításban elért 3., 6. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia országos döntőjén, 4x100 m  váltóban elért 8., 9. helyezéséért, 800 m  futásban elért 7., 10. helyezéséért.

Gergő Virág Lilla 12.E osztályos tanuló

Tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért és szorgalmáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, angol és német középfokú komplex nyelvvizsgájáért, az osztályban végzett közösségi munkájáért, sportversenyeken elért kimagasló eredményéért: a Kézilabda Diákolimpia országos döntőn elért 6. helyezéséért, a Strandkézilabda országos döntőn elért 1., 2. helyezéséért, az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia országos döntőn gerelyhajításban elért 6., 9. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia országos döntőjén gerelyhajításban elért 8. helyezéséért.

Szántó Dénes 12.E osztályos tanuló

Tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért, angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, példamutató közösségi munkájáért, versenyeken való részvételéért, azokon elért eredményeiért:
a Zrínyi Ilona Matematika csapatversenyen elért megyei 3. helyezésért, a Kosárlabda Diákolimpia megyei döntőn elért 3. helyezésért, az Országos selejtezőn elért 2. helyezésért, a B33 Kosárlabda Diákolimpia megyei döntőn elért 3. helyezésért, a Triatlon Diákolimpia országos döntőn elért 7. helyezéséért, a Duatlon Diákolimpia országos döntőn elért 10. helyezéséért, az Országúti Kerékpározás Diákolimpia országos döntőn elért 8. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia megyei döntőn 800 m síkfutásban elért 1. helyezéséért, 400 m síkfutásban elért 2. helyezéséért, 4x400 m-es váltófutásban elért 1. helyezésért, a Honvédelmi Kötelék Országos Haditorna Versenyen elért 2. helyezésért, a TechTogether Pályaválasztási Kiállítás és Versenyen csapatban elért 2. helyezésért.

Kiemelt könyvjutalomban részesül a 12.E osztályból

Végh Barbara

Jó majd jeles tanulmányi munkájáért, példamutató magatartásáért, szorgalmáért, angol és német középfokú komplex nyelvvizsgájáért.

Kovács Péter László

Jeles tanulmányi munkájáért, példamutató magatartásáért, szorgalmáért, német és angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, a TechTogether Pályaválasztási Kiállítás és Versenyen csapatban elért 2. helyezésért.

Horváth Zsanett

5 éven keresztül jó tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért, kimagasló sporteredményéért:
a Kézilabda Diákolimpia országos döntőn elért 6. helyezésért, a Strandkézilabda országos döntőn elért 2. helyezésért és a Strandkézilabda Európa bajnoki cím megszerzéséért, az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia országos döntőjében gerelyhajításban szerzett 3., 6., 9. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia országos döntőjében gerelyhajításban szerzett 7., 13., és a 4x100m váltóban szerzett 8., 9. helyezéséért.

Jancsek Zsófia

5 éven keresztül jó tanulmányi eredményéért, angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, közösségi munkájáért, kimagasló sporteredményeiért: a Kézilabda Diákolimpia országos döntőn elért 6. és az országos elődöntőn elért 2., 3.  helyezésért, a Strandkézilabda országos döntőn elért 1. helyezéséért, az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia megyei döntőjén svédváltóban szerzett 2. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia megyei döntőjén 1500 m-es síkfutásban elért  2., 3., 800 m-es síkfutásban elért 3., 4x400 m-es váltófutásban elért 1., 3. helyezéséért.

További könyvjutalomban részesül a 12.E osztályból:

Sárfi Anett

közösségi munkájáért, kiemelkedő sporteredményéért: a Kézilabda Diákolimpia országos döntőn elért 6. helyezésért, a Strandkézilabda országos döntőjén elért 1., 2. helyezésért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia megyei döntőjén 3000 m-es síkfutásban elért 3. és gerelyhajításban szerzett 3. helyezéséért.

Lemli Roland

Kiemelkedő sporteredményéért: a Kosárlabda Diákolimpia megyei döntőn elért 3. helyezéséért, az Országos selejtezőn elért 2. helyezésért, az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia országos döntőjén magasugrásban elért 4. helyezéséért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia országos döntőjén magasugrásban elért 13. helyezéséért, a megyei döntőn távolugrásban elért 2., és 4x100m-es váltófutásban szerzett 1. és 3. helyezéséért.

Horváth Erik Szilveszter

közösségi munkájáért, angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, a matematika versenyeken elért eredményeiért: az Arany Dániel matematikaverseny 2. fordulójába jutásáért, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen csapatban elért megyei 2. és 3-szor megszerzett megyei 3. helyezésért.

Dongó Luca

Jó tanulmányi munkájáért, angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, iskolai kulturális programokon való rendszeres szereplésért, közösségi munkájáért.

Kovács Eszter

német és angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, kulturális műsorokban való szerepléseiért, hangszeres fellépéseiért.

Pető Alexandra

német középfokú komplex nyelvvizsgájáért, közösségi munkájáért, iskolai és városi műsorokon való szerepléseiért, néptáncos fellépéseiért.

Hajdu Fruzsina

Jó tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért, szorgalmáért, közösségi munkájáért, különdíjas rajzaiért.

Bartis Melinda

jó tanulmányi eredményéért, angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért, közösségi munkájáért, fotópályázaton, fotókiállításon való részvételéért.

Mucza Szabolcs

Jó tanulmányi munkájáért, példamutató magatartásáért, kitartó szorgalmáért, német és angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért.

Zákányi Benedek

közösségi munkájáért, iskolai rendezvényeken való szerepléséért, angol középfokú komplex nyelvvizsgájáért.

Kiemelt könyvjutalomban részesül a 12.B osztályból:

Bán-Farkas Dorottya

Jó tanulmányi eredményéért, példás magatartásáért, kiemelkedő sportteljesítményéért: a Középiskolai Leány Kézilabda Diákolimpia Országos döntőjében szerzett 6. helyezésért, a Középiskolai Leány Kézilabda Diákolimpia Országos Elődöntőn elért 2. helyezésért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia Megyei Döntőjén gerelyhajításból szerzett ezüst, diszkoszvetésből szerzett aranyérméért, az Atlétika Pályabajnokság Diákolimpia Megyei Döntőjében gerelyhajításban szerzett 3., diszkoszvetésben szerzett 2. helyezéséért.

Borsos Bence

Jó tanulmányi eredményéért, angol középfokú B típusú nyelvvizsgájáért, közösségi munkájáért, példás magatartásáért, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyeken elért megyei 1. helyezésért, az országos döntőn elért 10. és 7. helyezésért.

Dénes Csongor Zsolt

példamutató magatartásáért, aktív közösségi munkájáért, városi és iskolai kulturális rendezvényeken való részvételéért, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyeken elért megyei 1. helyezésért, az országos döntőn elért 10. és 7. helyezésért, a Honvédelmi Kötelék Országos Haditorna Versenyen szerzett megyei 2. és megyei 5. helyezésért.

Haág Eszter

kitűnő és jeles tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretért, német középfokú C-típusú nyelvvizsgájáért, az Arany Dániel matematikaverseny 2. fordulójába kerüléséért, a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen csapatban elért megyei 3. helyezésért, a Gloria Victis Kárpát-medencei középiskolai történelmi vetélkedő országos döntőjén való részvételéért, az Implom József helyesírási versenyen elért megyei 7. helyezéséért.

Mika Liliána

példamutató magatartásáért, jeles tanulmányi eredményéért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért, német középfokú C-típusú nyelvvizsgájáért, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyeken elért megyei 1. helyezésért, az országos döntőn elért 10. és 7. helyezésért, a Gloria Victis Kárpát-medencei középiskolai történelmi vetélkedő országos döntőjén való részvételéért.

Gaál Patrik

Közösségi munkájáért, városi és iskolai kulturális eseményeken való részvételéért, kiemelkedő sportteljesítményeiért: az Atlétika ügyességi csapatbajnokság diákolimpia megyei döntőjén Fiú svédváltóban szerzett ezüstérméért, a Kosárlabda Diákolimpia Megyei Bajnokságán szerzett 3., a Kosárlabda B33 Diákolimpia fiú Országos Elődöntőn elért 3.helyezésért, a Fiú Kosárlabda Diákolimpia országos selejtezőjén elért 2. helyezésért, a Diákolimpia B33 kosárlabda Országos Elődöntőjén elért 3. és az Országos Döntőn elért 5. helyezésért, a Megyei Kosárlabda Diákolimpián szerzett két 3. helyezésért, a B33 Kosárlabda Diákolimpia Megyei Döntőjében elért 3. helyezésért, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny országos döntőjén elért 10. helyezésért, a TechTogether  Pályaválasztási Kiállítás és Verseny Területi fordulóján elért 2. helyezésért.

További könyvjutalomban részesül a 12.B osztályból:

Orbán Fanni

aktív közösségi munkájáért, városi és iskolai kulturális eseményeken való részvételéért, angol középfokú C-típusú nyelvvizsgájáért, a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyeken elért megyei 2. helyezésért, az országos döntőn szerzett 10. helyezésért.

Hlava Emese

jó tanulmányi munkájáért, példamutató magatartásáért, a Savaria Országos Történelem Verseny megyei 3. helyezéséért, a Gloria Victis Kárpát-medencei középiskolai történelmi vetélkedő országos döntőjén való részvételéért.

Veres Nikolett

példamutató magatartásáért, jeles tanulmányi eredményéért, az ezért járó nevelőtestületi dicséretéért.

Fázer Alexandra Anna

jó tanulmányi munkájáért, példamutató magatartásáért, aktív közösségi munkájáért, angol középfokú C-típusú nyelvvizsgájáért.

Sport különdíjak

A Marcali VSZSE kézilabda szakosztálya az egyesületben végzett kiemelkedő sporttevékenységéért ballagása alkalmából jutalmazta a 12.E osztályból: Bárczi Kata, Gergő Virág, Horváth Zsanett, Mezőfi Brigitta, Sárfi Anett, Szecsődi Laura, a 12.B osztályból Bán-Farkas Dorottya tanulót.

A Marcali VSZSE kosárlabda szakosztálya az egyesületben végzett kiemelkedő sporttevékenységéért  ballagása alkalmából jutalmazta a 12.E osztályból Lemli Roland, Szántó Dénes, a 12.B osztályból Gaál Patrik tanulót.

A Marcali VFC utánpótlás és felnőtt csapataiban végzett kitartó munkájáért részesül díjazásban Kassai Gergely a 12.B osztályból.