Híreink

 • Tehetségnap 2018- Vers- és prózamondás

  14 február 2018
  A Kaposvár-Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács az idei tanévben is megrendezi Tehetséggála című programját azon középiskolások számára, akik valamely művészeti ágban jeleskednek.
 • Nyelvi nap

  14 február 2018
  Február 14-én rendeztük meg gimnáziumunkban a hagyományos nyelvi napot.
 • Felvételi vizsga

  22 január 2018
  Szombaton tartották országszerte a központi középfokú felvételi írásbeli vizsgákat. A Berzsenyi Gimnáziumba is 9 órától érkeztek a felvételiző nyolcadikos diákok. Egyesek izgatottan, mások nyugodtan v...
 • Mennyi szeretet fér el egy cipősdobozban?

  21 december 2017
  Mi, marcali berzsenyisek 32 db dobozzal járultunk hozzá a Baptista Szeretetszolgálat országos karácsonyi Cipősdoboz akciójához. A karácsonyi cipősdobozokat az ország több mint száz pontján gyűjtötték,...
 • 11. E osztály a bíróságon

  20 december 2017
  Nem követtek el semmi rosszat!!!!!! …….. Csak érdeklődnek az igazságszolgáltatás iránt, ezért jelentkeztek a Marcali Járásbíróság elnökének meghívására, aki a Nyitott Bíróság Program keretében egy tár...
 • Egy mérnök hétköznapja a ZIEHL-ABEGG Kft-nél

  18 december 2017
  A pályaorientációs nap folytatásaként a műszaki pálya iránt érdeklődő tanulókkal 2017. december 15-én gyárlátogatáson vettünk részt.
 • Mézeskalács készítés a gimnáziumban

  14 december 2017
  December 12-én kedden délután a karácsonyra készülődés jegyében mézeskalácsokat készítettek diákjaink. A hagyományoknak megfelelően ez a kilencedikes diákok feladata a gimnáziumban. Az iskola menzáján...
 • Bertók László regionális versmondó verseny, Nagyatád

  13 december 2017
  December 9-én Nagyatádon zajlott a Bertók László költő tiszteletére megrendezett versmondó verseny. A rendezvényt megtisztelte jelenlétével a költő és felesége. Somogy, Zala, Tolna és Baranya megyéből...
 • B 33 Kosárlabda Diákolimpia Megyei Döntő

  11 december 2017
  2017. 12. 08-án, pénteken Kaposváron rendezték meg a B 33 Kosárlabda Diákolimpia Megyei Döntőjét. A játék 3:3 elleni kosárlabda egy palánkra. A Berzsenyi Dániel Gimnázium kosarasai indultak a 9 csapat...
 • Szalagavató

  08 december 2017
  Pénteken került megrendezésre a végzős diákok szalagavató ünnepsége. 46 diák kapta meg azt a bizonyos szalagot, ami a gimnáziumban eltöltött éveket jelképezi és az érettségi vizsga közeledtét jelzi. A...
 • Karácsonyfa díszítés

  07 december 2017
  Iskolánk 9.B-s diákjai díszítették fel az iskola karácsonyfáját, hogy igazi karácsonyi hangulatot teremtsenek diáktársaik és az iskola tanárai, dolgozói számára. A Künzelsau-téren álló karácsonyfa dís...
 • Nárciszok a Berzsenyi Gimnázium előkertjében is

  01 december 2017
  A Noszlopy Iskola udvara és környék már jó néhány tavasz óta virágba borul. A kezdeményezés Patkó Imre intézményvezető-helyettes úrtól indult. Az ő ötletére és virághagymáival, idén tavasszal a gimnáz...

Iskolapad

Eseménynaptár

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja
2018. február 23.
Berzsenyi-nap
2018. március 14.
Március 15-i műsor
2018. március 14.
Berzsenyi-est
2018. március 28.

Élet iskolánkban

Csoszó Gabriella fotóművész iskolánk diákja volt.
A Kontakt Fotóművészeti Kurzusok alapítója, művészeti vezetője, de tanít az ELTE média tanszékén is.
Számos kiállítása volt Európa több városában, ösztöndíjasként dolgozott Amerikában is.
Szeptember 20-án volt a vendégünk, rendkívül élvezetes órát tartott a 12. E osztálynak. Általa közelebbről is bepillantást nyerhettünk a profi fotósok világába, a szakma rejtelmeibe, minden kérdésünkre őszintén válaszolt.
Megmutatta néhány munkáját, projektjét, mesélt egy-egy kép keletkezéséről. Nagyon érdekes volt megtudni, mi a látott fotók története. Elgondolkodtató, hogy milyen élethelyzetben készülhetett egy kép, mit érez abban a pillanatban fotós, az alany, milyen előkészítéseket igényelhet egy kép létrehozása.

Köszönjük szépen a látogatását, sok sikert kívánunk a további munkásságához!

Pántics Luca