11. E osztály a bíróságon

Nem követtek el semmi rosszat!!!!!! …….. Csak érdeklődnek az igazságszolgáltatás iránt, ezért jelentkeztek a Marcali Járásbíróság elnökének meghívására, aki a Nyitott Bíróság Program keretében egy tárgyaláson való részvételre invitálta iskolánk tanulóit.

Dr. Trombitás Gábor bíró (iskolánk volt diákja) 2017. december 19-én 13 óra 15 perckor több rendbeli rongálás miatt indított eljárásban tartott tárgyalást. A jegyzőkönyvből kiderült az ügy tárgya viszonylag egyszerű "graffitizés" és az ítélet aznapra várható. Ítélet azonban akkor nem született, mert a rongálás mértékének megállapításához további szakértői véleményt kért a bíró az ügyésztől. A tárgyalást követően módunkban állt az üggyel kapcsolatban, és a bíróság munkájáról kérdéseket feltenni. Minél több kérdésre kaptunk választ, annál
több új és újabb kérdés fogalmazódott meg bennünk. Az ügynek folytatása is lesz: januárban a 10. E osztálynak lesz lehetősége egy
tárgyalás előtti konzultációra a bíróságon.

Bognárné Lázár Magdolna