Berzsenyi-nap

„Úgy éltem, hogy életemet

Visszaélni ne bánnám” (Berzsenyi Dániel)

A mai napon megrendezésre került a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnáziumban a hagyományos Berzsenyi-nap. Fellegi Bálint intézményvezető köszöntője után ünnepélyes keretek között emlékeztünk meg 1848. március 15-ről. A nap további részében diákjaink vetélkedőkön vettek rész, majd meghívott vendégeink tartottak egy órás előadást különböző témákban. Köszönjük a diákjainknak átadott ismereteket:

Forgó Ferenc: Erdély elcsatolása

Huszár Mihály: Nemzetőrök, honvédek, szabadságharcosok. 1848 emlékezete a Marcali járásban

Huszti Gábor a Somogy Megyei Közgyűlés elnöke: Klímaváltozás

Kiss Kálmán: A titkos fegyvertől a holdrakétáig. A V2 rakéta fejlesztése és katonai alkalmazása

Dr. Kurucz Ádám: Egy pályakezdő színész élményei

Dr. Mészáros Géza: Társadalmi és értékváltozások a rendszerváltás utáni Magyarországon

Szalay Miklós: Internet függőség, média ártalom