Távolugró csapatunk Budapesten

2018. 10. 21-én, vasárnap rendezték meg Budapesten az Atlétika Ügyességi-, és Váltófutó Csapatbajnokság Diákolimpia V-VI. korcsoportos/középiskolás/ országos döntőjét. A Berzsenyi Gimnázium leány távolugró csapata meghívást kapott az ország legjobb 12 együttese közé, ahol a 9. helyen sikerült végezniük. A csapat tagjai: Borbély Bori, Huszár Henrietta, Németh Zsóka, Rácz Janka, Senoha Kitti. Az időjárás nem fogadott a kegyeibe bennünket /12 fok, eső/, így a megyei átlagunktól kicsit elmaradtunk. 
Iskolánk sporttörténetében 33 éve fordult elő, hogy távolugró csapatunk országos döntőbe jutott, akkor még csapattagként az iskola diákja voltam. Köszönöm a lányoknak, hogy edzőjükként is részese lehettem ennek az élménynek. A felkészülési körülményeink/ Latinka pálya poros, egyenletlen távolugró nekifutója, mely balesetveszélyes, gimnáziumunk atlétika udvara, melyről lassan eltűnik a salak/ korántsem mondhatóak ideálisnak, de bízunk benne, hogy egyszer valóban felújítják városunk atlétika pályáját.